Ślub


W życiu wielu z nas w końcu przychodzi taki moment, w którym to spotykamy miłość swojego życia, osobę, z którą chcemy spełnić resztę życia. Zaraz po tym jak na palcu narzeczonej pojawił się pierścionek rozpoczynają się także przygotowania związane z jedną z najważniejszych ceremonii w życiu jaką jest ślub.

Organizacja wesela

Polecamy: profesjonalna organizacja wesela Poznań.

Niektóre pary na swój wymarzony dzień czekają długie miesiące a inne lata. Czym jest to spowodowane? Ślub to przyjęcie, które kojarzy się nam z ogromnymi kosztami. Niektórych nowożeńców po prostu nie stać od razu na taki wydatek, dlatego też wesela są planowane zazwyczaj co najmniej z rocznym wyprzedzeniem.

Wybór miejsca

Jeżeli chcemy, aby wszystko wypadło perfekcyjnie to niewątpliwie zapas czasu, rok a nawet 2 nieco ułatwią całą organizację, bo przecież łatwiej załatwić muzykę, DJ-a, caternig, salę weselną czy dekoracje, jeżeli mamy na to więcej czasu. Organizacja i przygotowania do tak ważnego dnia jest wtedy o wiele łatwiejsza. Niekiedy sale, domy weselne mają rezerwacje na kilka lat do przodu. Jeżeli przyszli małżonkowie zdecydują się na wstąpienie w związek małżeński na kilka miesięcy przed samą ceremonią to znalezienie wymarzonej orkiestry czy sali będzie graniczyło z cudem. Jeżeli w grę wchodzą terminy w okresie letnim to szanse są jeszcze mniejsze, bo właśnie w miesiącach od maja do września najczęściej udajemy się na wesela.

Szczegóły

Kiedy sala i data ślubu są już ustalone to przychodzi czas na zajęcie się drobiazgami takimi jak bukiet czy pojazd, którym udamy się do kościoła. Bukiety kwiatowe są tworzone zarówno na zlecenie pań jak i panów młodych oraz świadków. Panna Młoda musi wybrać taki bukiet, który będzie pasował do jej sukni oraz do całego wystroju czy klimatu wesela i ślubu. Panie najczęściej decydują się na jasne kolory kwiatów. Podobne, lecz o wiele mniejsze kompozycje kwiatowe możemy zobaczyć w miejscu poszetki Pana Młodego oraz świadka.

Ostatnio coraz więcej par korzysta z doradztwa firm zajmujących się planowaniem wesela. Jest to opcja, która zdecydowanie odciąży przyszłą parę młodą.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Katowice.