Mycie zębów to nie wszystko


Ludziom wydaje się zwykle, że samo mycie zębów jest wystarczającym zabiegiem pielęgnacyjnym dla tej części organizmu. Niestety, każdy stomatolog warszawa bielany powie swojemu pacjentowi coś zupełnie odwrotnego. Zabieg szczotkowania należy bowiem połączyć z kilkoma innymi metodami. Równie ważne co samo mycie jest nitkowanie oraz płukanie.

Mało kto regularnie nitkuje swoje zęby. Ludzie sięgają po ten przyrząd (choć częściej zastępują go wykałaczką) dopiero w momencie, gdy coś wejdzie im między zęby i nie są w stanie wyciągnąć tego dłonią. Zabieg nitkowania należy natomiast przeprowadzać każdego dnia. Stomatolodzy zalecają, by robić to tuż przed samym szczotkowaniem. Przy pomocy nitki można skutecznie usunąć resztki pożywienia i zapobiec osadzaniu się kamienia nazębnego. Samo szczotkowanie należy natomiast zakończyć płukaniem jamy ustnej. W aptekach i drogeriach są już dostępne tego rodzaju płyny. Mają one zwykle przyjemny, miętowy zapach, który przy okazji odświeża oddech.

Nikt nie powinien sądzić, że samo regularne szczotkowanie zębów zagwarantuje mu piękny i zdrowy uśmiech. Dentysta każdemu pacjentowi zaleci zatem połączenie szczotkowania z nitkowaniem oraz płukaniem jamy ustnej. To klucz do wspaniałego uśmiechu.