Medycyna urody


Medycyna estetyczna jest współcześnie dziedziną medycyny rozwijającą się bardzo prężnie. Kiedyś kojarzona z elitami, nielicznymi, którzy mogli sobie na nią pozwolić, dziś dostępna dla każdego. Kanony piękna istniały od zawsze. Już w starożytności Grecy czy Rzymianie przywiązywali do nich bardzo dużą rolę. Współcześnie kanony nie zniknęły, ale przybrały inną formę.
Uroda jest pojęciem bardzo względnym. Najnowsze trendy, preferowane fryzury, ubrania, stylizacja włosów czy paznokci, wszystko to składa się na nasz wygląd i postrzeganie innych ludzi. O gustach się nie dyskutuje, każdy ma swój, są jednak pewne normy, które sprawiają, że coś staje się dla nas atrakcyjniejsze. W naszej kulturze jest to na przykład szczupła sylwetka. Zwykle szczupłe osoby odbierane są za bardziej atrakcyjne.

Zmieniać ubiór można bardzo łatwo. Jednak co w momencie, gdy nie podoba się jakaś część naszego ciała? Dziś mamy takie możliwości, że nie musimy godzić się na pewne rzeczy.
Medycyna estetyczna w swojej ofercie daje nam bardzo wiele możliwości. Wykorzystuje się w niej różne metody, takie jak na przykład laser frakcyjny, usuwanie tkanki tłuszczowej, zabiegi biostymulacyjne, złuszczanie naskórka, wypełniacze czy masaż mechaniczny.
Taka aparatura służy między innymi do odmładzania i ujędrniania skóry, wypełniania zmarszczek, zniwelowania cieni pod oczami czy poprawienia kształtu i owalu twarzy. Bardzo częstymi zabiegami po które przychodzą pacjenci są także powiększanie ust, zamknięcie rozszerzonych porów czy zwężenie poszerzonych porów skóry.
Dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych wykonano 4782 tysięcy zabiegów. Do najpopularniejszych z nich należały: wypełnienie jadem kiełbasianym, wypełnienie kwasem hialuronowym oraz powiększanie piersi. Bardzo wysoko była także liposukcja oraz niechirurgiczne usunięcie tłuszczu. Takie statystyki pokazują, o co ludzie troszczą się najbardziej i na czym im zależy, jeśli chodzi o wygląd. To z kolei uwarunkowane jest społecznymi kanonami, pod które chcemy się podporządkować.