Jak wybrać dobrego dentystę?


Stomatologia od lat budzi w ludziach strach. Stomatologów unikamy jak ognia i odwiedzamy ich tylko wtedy, gdy ból zęba staje się nie do zniesienia. Obawa przed wizytą jest zwykle irracjonalna, gdyż współczesna medycyna poszła już tak do przodu, że dzisiejsze zabiegi znacznie odbiegają od tych, które przeprowadzane były kilkanaście lat temu. Mimo to dentysta nadal owiany jest złą sławą. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego gabinetu. Jak to zrobić? I jak przełamać lęk przed stomatologiem?

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Wola.

Po pierwsze, wizyt u dentysty nie powinniśmy odkładać na ostatnią chwilę. Leczenie zębów jest ważne, ale jeszcze ważniejsza jest profilaktyka. Regularne wizyty w gabinecie, polegające jedynie na sprawdzeniu aktualnego stanu naszego uzębienia, pozwolą nam uniknąć pojawiającego się przed wizytą strachu. W taki sposób dłużej cieszyć się będziemy pięknym i zdrowym uśmiechem. Małe ubytki czy delikatną próchnicę leczy się bowiem szybciej i jest ona mniej bolesna i kłopotliwa niż np. leczenie kanałowe.

Po drugie, wybierzmy dobrego dentystę. Współcześnie gabinety mają swoje strony internetowe, a stomatologów znaleźć można w rankingach, gdzie przedstawione są opinie zarówno o gabinecie jak i sposobach przeprowadzanych zabiegów. Lekarz powinien mieć przyjazne usposobienie, powinien z pacjentem rozmawiać i już na początku przedstawić mu, jakie zabiegi zostaną wykonane. To pozwoli nam się uspokoić i odprężyć na fotelu. Niektóre gabinety oferują również gaz rozweselający, który pomaga w przezwyciężeniu przeciągających się chwil u dentysty. Popytajmy znajomych i rodzinę, może znają i korzystają z usług jakiegoś dobrego stomatologa. Gabinet dentystyczny powinien mieć również czystą poczekalnie i dbać o przyrządy, z których korzysta na co dzień. Wtedy będziemy mieć pewność, że trafiliśmy w odpowiednie ręce.

Zobacz także jak leczy zęby dentysta Poznań.