Czemu kurtyny polar są tak ważne?


Dla właścicieli chłodni najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Przestrzenie magazynowe o stalej niskiej temperaturze to odpowiednie miejsce do trzymania żywności, medykamentów czy innych produktów wrażliwych na wysoką temperaturę. Nawet chwilowa zmiana temperatury w takim obiekcie może się wiązać z dużymi stratami w towarze. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi osoba udostępniająca chłodnie, lub w przypadku własnych magazynów chłodniczych – sam właściciel. Starty nie są przyjemną częścią w biznesie, dlatego jego ważną częścią jest minimalizowanie ryzyka na tyle, jak bardzo jest to możliwe.

Jeżeli posiadamy chłodnię, możemy zminimalizować ryzyko na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to zainwestowanie w odpowiednie urządzenia chłodnicze, niezawodne, wydajne, a najlepiej z całodobowym serwisem producenta lub dystrybutora. Nie wiadomo kiedy może się zdarzyć awaria, pech nie wybiera. Druga płaszczyzna, na której możemy zadbać o niezawodność naszej chłodni to odpowiednia izolacja. Tu pole do popisu jest duże. Izolację możemy zacząć od wyboru materiału, z którego jest zbudowana chłodnia, odpowiednich warstw izolacji ścian i stropu. Kiedy budynek jest gotowy i zaizolowany wciąż mogą w nim występować mostki termiczne. Ich wyeliminowanie to klucz dla utrzymania stałej, niskiej temperatury w pomieszczeniach chłodni. Najwięcej temperatury ucieka przez drzwi, okna i wentylację. O ile okna w chłodniach najczęściej można wyeliminować, a wentylacja dzięki odpowiednim urządzeniom nie będzie wytracać zimna, o tyle drzwi w każdej chłodni muszą być. Najlepiej żeby były też w pełni funkcjonalne i umożliwiały wygodną pracę. Tutaj świetnym rozwiązaniem wydają się kurtyny polar. Są to specjalne kurtyny do drzwi magazynowych, które pozwalają przechodzić do pomieszczenia zatrzymując ruch powietrza.

Kurtyna wykonana jest z odpowiedniej jakości tworzyw dzięki czemu zachowuje elastyczność w niskich temperaturach występujących w chłodniach. Dzięki dobrej izolacji i wygodzie którą daje rozwiązanie kurtynowe możemy zabezpieczyć się i zapewnić odpowiednie funkcjonowanie dla chłodni.

Sprawdź koniecznie: https://izolacyjnie.pl/